Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
449 postów 2799 komentarzy

kruk

raven59 - „Przypatrzcie się krukom: nie sieją ani żną; nie mają piwnic ani spichlerzy, a Bóg je żywi. O ileż ważniejsi jesteście wy niż ptaki!" Łk 12,24 ....................... Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Finansjera obraziła się na Orbána

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Posunięcia, które trzeba było zrobić, uderzały w banki i instytucje finansowe, w międzynarodowe sieci handlowe, telekomunikacyjne i energetyczne.

 

„Z Attilą Szalaiem, radcą Ambasady Węgier w Warszawie, rozmawia Piotr Falkowski

W okresie przed przystąpieniem państw naszego regionu do UE, np. przed referendami w 2003 r., Węgrzy byli największymi optymistami, jeśli chodzi o akcesję. Teraz mówi się o Węgrzech jako o czarnej owcy Wspólnoty - że w Unii się nie odnalazły, bo nie przyjmują europejskich wartości.
- Przyjmujemy wszystkie klasyczne wartości europejskie. A wśród nich i takie, które znalazły się w preambułach węgierskiej i polskiej konstytucji, a brakuje ich w konstytucjach wielu krajów Europy. I nie było ich w naszych poprzednich konstytucjach, podobnie jak nie trafiły do traktatu lizbońskiego, który miał być konstytucją dla Europy. Chodzi na przykład o odniesienie do Boga i chrześcijaństwa jako podstawowych wartości Europy, jeśli już nie religijnie, to chociażby jako nośnika tradycji. A bez nich nie byłoby ani Europy, ani europejskiej kultury. Mogę więc - nie z urzędu, ale sam jako Węgier - powiedzieć z dumą, że jestem zadowolony, iż wreszcie znalazły się te zapisy na właściwym miejscu. …

(…)

…kiedy w 2002 roku Orbán przegrał wybory i musiał im oddać władzę, to budżet był w miarę zrównoważony i nawet w kasie zostało kilkaset miliardów forintów nadwyżki. Te pieniądze socjalliberałowie w ciągu kilku pierwszych miesięcy wydali na realizację wyborczej obietnicy podniesienia pensji wszystkim urzędnikom o 50 procent. Kiedy ta rezerwa się skończyła, żeby dalej realizować obietnice wyborcze, w głównej mierze socjalne, zaczęto brać pożyczek co niemiara. Podczas gdy w 2002 r. zadłużenie Węgier było o parę dobrych miliardów dolarów mniejsze niż po zmianie ustroju, to socjaliści prowadzili swoją politykę kosztem kredytów z Zachodu, co doprowadziło do podwojenia zadłużenia. Sytuacja, którą zastał Orbán w 2010 r., była po prostu tragiczna. Byliśmy na skraju bankructwa państwa. Trzeba było zaraz przyjąć inną filozofię rządzenia. Starano się rozruszać węgierską gospodarkę, żeby pomóc w zrównoważeniu budżetu. A nasza gospodarka w 80 proc. zależy od eksportu, więc należało postępować ostrożnie.

 

Ale węgierski rząd naraził się Unii Europejskiej i MFW.
- Posunięcia, które trzeba było zrobić, uderzały w banki i instytucje finansowe, w międzynarodowe sieci handlowe, telekomunikacyjne i energetyczne. Proszę jednak wziąć pod uwagę, że w sytuacji, gdy gospodarstwo przeciętnego węgierskiego obywatela nie wytrzymywało już więcej obciążeń i dalsze zaciskanie pasa wydawało się niemożliwe, wymienione firmy osiągały w ostatnich trzech latach ogromne zyski. W najbardziej kryzysowym okresie niektóre banki dalej odnotowywały całkiem pokaźne zyski i nawet dumnie chwaliły się tymi wynikami. Zrozumiałe jest, że powiedziano im: zadowolcie się zyskiem mniejszym i wypada, żebyście wzięli udział w ponoszeniu ciężaru kryzysu. …

(…)

Finansjera obraziła się, ponieważ ma ogromną władzę, a rząd nie zdawał sobie do końca sprawy, że dojdzie do tego, iż wszyscy rzucą się na nas. Mamy nadzieję, że Zachód okaże trochę zrozumienia. W obecnej sytuacji, zupełnie dramatycznej, Węgry będą na pewno musiały wycofać się z niektórych bardziej radykalnych rozwiązań. W tym tygodniu na pewno zasiądziemy do stołu i zobaczymy, co z tego wyniknie. Nie wiem, czy UE i MFW zależy na bankructwie Węgier. Nie zależało na bankructwie Grecji, więc może i na naszym nie będzie zależeć. Choćby dlatego, że wtedy jeszcze coś można zawsze wyciągnąć z dłużnika, a po plajcie wiadomo, że ani grosza nie zapłaci. Widać jak na dłoni, że nadepnęliśmy na odcisk instytucjom globalnym, które arbitralnie mają zamiar sterować finansami świata. Rząd musiał dojść do wniosku, że należy zmienić sposób ratowania kraju. …

(…)

 

Jaka jest wizja Węgier Viktora Orbána?
- Żeby Węgry stały się normalnym krajem o chrześcijańskiej kulturze. To znaczy normalnym krajem europejskim, uznającym wszelkie klasyczne wartości demokracji. I żebyśmy nie byli niczyją kolonią. Żebyśmy prowadzili w miarę swobodnie suwerenną politykę własną, żebyśmy mogli swobodnie wybierać partnerów, sojuszników, przynależność itd., bez żadnego politycznego, finansowego czy innego przymusu, który jest sprzeczny z żywotnymi interesami narodu. Oczywiście to jest idea. Należy robić to, co się da, w miarę istniejących możliwości. Polityka jest sztuką osiągania rzeczy możliwych. Trzeba tę sztukę opanować i wykorzystać. …”

 

 

To tylko wybrane fragmenty wywiadu warto zapoznać się z całością – polecam:  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20120107&typ=sw&id=sw03.txt

 

 

Jeszcze Polska nie zginęła /

 Isten, áldd meg a magyart (Boże, zbaw Węgrów)

 

 

Apel - Polak, Węgier - propozycja akcji blogerskiej

 

 

Orban nadal niszczy Węgry, czyli trailer

KOMENTARZE

 • Isten, áldd meg a magyart (Boże, zbaw Węgrów)
  dzisiaj Węgry jutro my...
  Pozdrawiam.
 • @Avern
  Dokładnie tak !

  Pozdrawiam.
 • Kolonizacja Europy Wschodniej
  Wywiad w ND jest fenomenalny. Ukazuje też szersze zjawisko. Państwa Zachodu potraktowały wyzwolone z sowieckiego jarzma państwa Europy Wschodniej jak przestrzeń, którą trzeba skolonizować. Wykorzystano doświadczenia z krajów Trzeciego Świata.
  Teraz atakuje się kraje, które usiłują wyrwać się z systemu zależności i pójść własną, niezależną drogą.
  Lech Kaczyński miał rację tworząc sojusz polityczny krajów Europy Wschodniej. Mogłaby za tym pójść współpraca gospodarcza i stworzenie stefy wolnego handlu, konkurencyjnego wobec UE.
 • Koniec z Zachodem
  Powinniśmy skończyć z naszą fascynacją lub respektem wobec państw Europy Zachodniej. To są tak naprawdę szmaciarze, którzy nas wystawili Hitlerowi i Stalinowi w 1939, a potem zostawili na pastwę Stalina w 1945. Po 1989 potraktowali jak rynek zbytu i rezerwuar taniej siły roboczej.
  W Polsce trzeba pogonić Plafusów i przystawki (Palikoty, Millery i Pawlaki) i razem z Orbanem, może z Czechami (Klaus), zacząć tworzyć sojusz gospodarczo - polityczny. Z upływem czasu można byłoby dołączyć Rumunię i Bułgarię oraz Litwę, Łotwę i Estonię.
  Do sojuszu politycznego mogłaby dołączyć też Turcja i przy wsparciu USA (trochę w stylu wizji G. Friedmana) powstałby poliltyczny bufor między Rosją a Europą Zachodnia.
 • @Neuromancer
  To komplement dla mnie, że znalazłem ten wywiad i udostępniłem - dziękuję.
  Pozdrawiam.
 • ponawiam pomysł
  na wiec proorbanowski
 • Już się zaczęła ostra nagonka na Węgry! Słuszę o tym
  że Węgry nie przestrzegają zasad... Zasad? Zasady można mieć głęboko gdzieś, byle przestrzegać prawa. Szmaciarze z UE pieprzą o zasadach, bo prawa unijnego Orban nie łamie. No to wymyślili zasady.

  Obawiam się, że zgodnie z najwyższymi prawami człowieka i standardami unijnymi Orban długo nie pożyje... Trup w unii ściele się gęsto, a to w Polsce, a to w Austrii swego czasu wykończono jakiegoś "oszołoma", więc trochę niewygodnie, aby kolejny padł na zawał. Ale jak będzie trzeba to go załatwią.
 • Wiec poparcia dla Węgrów to dobry pomysł.
  A banksterskie mendy niech uważają bo Węgrzy przyciśnięci do muru mogą zrobić to samo co Islandia i wtedy będzie wielkie aj waj.
 • @Ptasznik z Trotylu
  euromendy inaczej ich potraktują jak zobaczą solidarność w Europie Środkowej
 • @Leszek K.
  Wydaje mi się że ten cały Eurobajzel skończy się wielkim "kryterium ulicznym" i to w całej Europie.
  Żeby tylko Węgrzy wytrzymali do czasu aż pozbędziemy się naszych folksdojczów, bo z nimi u władzy nie ma szans na współpracę z Węgrami.
 • @Neuromancer
  Wizja USA to także kolonizacja i to koszerna, ewentualnie pole bitwy, front środkowoeuropejski. Co gorsze?
 • @Neuromancer
  "Do sojuszu politycznego mogłaby dołączyć też Turcja i przy wsparciu USA (trochę w stylu wizji G. Friedmana) powstałby poliltyczny bufor między Rosją a Europą Zachodnia."

  O jakim wsparciu przez USA Ty mówisz? Przecież USA jest kolonią bansterów(polityka USA jest pod kontrolą i w interesie lobby banksterskiego, co jest równoznaczne z lobby żydowskim).
  Węgry, a także każde inne państwo, które chciałoby prowadzić politykę na wzór polityki Orbana, będzie atakowane przez Zachód(USA+UE).
 • @35stan
  USA jak na razie nie atakuje Węgier, poza jakimiś uwagami H. Clinton. USA nie za bardzo po drodze z UE, a jak jakiś republikanin wygra najbliższe wybory to może być jeszcze mniej po drodze.

  Owszem, w polityce gospodarczej Amerykanie też są pazerni i preferują własne firmy, jak w Iraku. Ale dla sojuszu politycznego wparcie USA byłoby niezbędne (nowoczesna broń, systemy antyrakietowe, itp.). Bez USA NATO praktycznie nie istnieje, tak samo sojusz wschodnieuropejski miałby małe szasne w uścisku Rosji i UE, zwłaszcza, że żadne z państw nie posiada broni nuklearnej.
 • @Ptasznik z Trotylu
  to prawda. tym bardziej trzeba ich wspomóc z ulicy.
 • @Marek Kajdas
  Co gorsze? Związek UE z Rosją, czyli "Europa" od Władywostoku po Lizbonę. Wizja Karaganowa, coraz bardziej realna. Z dwojga wolałbym uzależnienie od USA, niż taki supereurosojuz.
  Ale lepiej aby nie było tego typu wyborów...
 • @Neuromancer
  Myślę, że nasi inżynierowie mogą spokojnie skonstruować broń termobaryczną i rakiety. Taki sam straszak jak atom. Do układu z Turcją w tym momencie USA nie są potrzebne
 • Orban to faszysta!!
  Okropny człowiek, widać to w jego oczach. Prawicowy psychopata taki jak w "V jak Vendetta". Zobaczycie ,że za niedługo zacznie mordować. Trzeba na Wegrów nałożyć sankcje może zmądrzeją i pójdą w końcu dobrą drogą.
 • @FSB
  A łaskawy pan to co psycholog, psychiatra czy może psychiczny?

  Spójrz w lustro i spadaj....
 • Wszysko ok tylko zapodatkowanie narodu węgierskiego nie przyniesie Panu Orbanowi sławy.
  Socjaliści bywają wierzący i nie wierzący. Tak samo jest z prawicą. Przykładów na to jest wiele na naszym podwórku. Lewica od prawicy przede wszystkim różni się wysokością podatków i tym na co pieniądze wydaje. Lewica nakłada na naród wysokie podatki i rozbudowuje biurokrację. Prawica obniża podatki, daje narodowi wolność i nie wtrąca się w gospodarkę. Jeżeli Pan Orban tego nie zrozumie to już niedługo bedzie okrzykniety socjalistą wierzącym. Wielką obłudą i zmyłką jest nazywanie socjalisty tylko dlatego, że wierzy prawicą. Pomylenie pojęć bardziej szkodzi niż socjalizm.
 • @FSB
  "Trzeba na Wegrów nałożyć sankcje może zmądrzeją i pójdą w końcu dobrą drogą."

  Takie jak ty bolszewickie ścierwa to zwykli złodzieje, których pełno w wielu krajach. To przez was środkowa Europa nie rozwija się tak jak mogłaby się rozwijać. Pełno was w różnych instytucjach finansowych, które bronią się rękoma i nogami przed ludźmi, którzy chcą uczciwie żyć i zarabiać. Wasza chciwość nakazuje wam podkładać nogę Orbanowi, bo dobrze wiecie, że jak jemu się uda, to będzie, jak z kostkami domina. On robi to na Węgrzech, co my z takimi jak ty oszustami powinniśmy zrobić 20 lat temu ... czyli pozwolić wam utrzymywać się z kopania rowów melioracyjnych - na nic więcej.

  Won stąd!
 • @1normalnyczlowiek
  Spokojnie na pewno masz dużo racji, ale pamiętaj, że po owocach ich poznamy. Narody wiedzą, czują i widzą, że to UE to Titanic, ale jeżeli Pan Orban nie poluzuje podatków ( słyszałem, że skokowo harzacz podniósł) to Państwo Węgierskie przestanie istnieć. Poprzednicy na budowanie socjalizmu marnowali pieniądze, a Pan Orban węgrów zagłodzi.
 • Pan Orban nazywa sie prawicą, to dlaczego podnosi podatki?
  Czy to nie jest robione tylko po to, żeby obrzydzić narodowi prawicę. Już słyszę jak komisarze z UE wytykają węgrom, chcieliście prawice to macie głód. W Polsce od 20 lat rzadzą zmyłki, a wszystko po to , żeby autentycznej prawicy nie dopuścic do głosu.
 • @Neuromancer
  "Co gorsze? Związek UE z Rosją, czyli "Europa" od Władywostoku po Lizbonę. Wizja Karaganowa, coraz bardziej realna. Z dwojga wolałbym uzależnienie od USA, niż taki supereurosojuz.
  Ale lepiej aby nie było tego typu wyborów..."

  Ale przecież Ruskie są uzależnione od technologii i finansjery USA więc o czym można tutaj powiedzieć?
  Rosja nie ma takich możliwości militarnych i takich pieniędzy jak USA. To wszystko to pic na wodę. Rosja (dzięki amerykańskiej finansjerze) uzależnia UE od surowców. Z kolei USA (a raczej finansjera Rockefellera i Morgana , która finansowała zarówno Niemcy jak i Rosję w 20-leciu międzywojennym) bezpośrednio wpływa na wart. obligacji państw UE i przykłada rękę do ogólnej medialnej szopki, którą doskonale da się zauważyć w tej chwili. Wprowadzanie naprawdę bardzo dobrych reform i jak widać wszystkim nie po drodze wyłączając Węgry :)

  Kto zgasi światło?
 • @michal43
  Ludzie, obywatele swojego państwa są w stanie wiele wytrzymać, zacisnąć pasa jeżeli tylko zarządzający państwem ponoszą wspólnie ofiary i nie okłamują i nie okradają swoich obywateli - myślę, że z takim przypadkiem mamy do czynienia na Węgrzech a gwarancją tego jest oparcie się na prawdziwym fundamencie jakim jest wiara w Boga !
  Ludzie wiary, jeżeli wierzą szczerze i bezgranicznie nie okłamują tak jak wszelkiej maści lewacy czy masoni.
  Ja wierzę, że Węgrom się uda. Trzeba tylko by im po prostu nie przeszkadzano. Przeciwników mają wielu - przede wszystkim w UE, którą w tej chwili rządzą lewacy i masoni, zaciekli wrogowie Jezusa Chrystusa.
 • @michal43
  A Tusk nazywa się liberałem, więc dlaczego podnosi podatki? Ponieważ sam zrujnował gospoarkę i zadłużył państwo. Orban podnosi bo gospodarkę zrujnowali socjaliści.
  Nie widzisz różnicy?
 • @Neuromancer
  @michal43 - po prostu nie doczytał wywiadu, całego - zdarza się.
 • @raven59
  Czy Pan słyszał o Planie Wilczka? Poprzez zostawienie narodowi gospodarki, czyli braku koncesji, lecencji, pozwoleń, zgód, porozumień, decyzji, walki z bogaczami, bez wysokich podatków Polska rozwijała się tak dynamicznie, że Europa była przerażona naszymi sukcesami. Przyszli czerwoni i wprowadzili powyższe i mamy to co mamy.
 • @Neuromancer
  Różnica jest taka, że Tuski kocha europejski socjalizm, a Pan Orban nie kocha socjalizmu europejskiego (tak jak Tito nienawidził ZSRR), ale to nie oznacza, że nie kocha narodowego socjalizmu tylko, że węgierskiego. należy przywrócić słowom prawdziwe znaczenie i wtedy będzie jasne kto dla kogo robi.
 • @all
  Trzymam za Węgry kciuki, w tym widzę naszą szansę na przebudzenie.
 • Polak - Węgier dwa bratanki.
  Jestem przekonany, że Polska prędzej chyba niż później znajdzie się w takiej lub podobnej sytuacji jak Węgry. Różnica jest jednak taka, że u naszych bratanków znalazł się ktoś taki jak Victor Orban. A w Naszym Kraju na razie na to się nie zanosi. A coraz bardziej widać w Polsce konieczność dziejową na męża stanu, który zmobilizuje Naród w obronie naszej, Polskiej Racji Stanu, przyszłości i Niepodległości. Dobrze byłoby w takim momencie skorzystać z doświadczeń Węgrów, mieć partnerów...

  Zastanówmy się wspólnie na łamach NE - JAK i jaką akcją możemy pomóc naszym braciom - jak możemy pomóc Premierowi Węgier, w jego zmaganiach z dominacją UE Niemiec, heroicznym boju o suwerenność kraju. Sami Węgrzy, nawet z Premierem Orbanem - nie mają szans.

  Pisałem niejednokrotnie o stworzeniu podstaw Federacji krajów Europy Środkowej: Polska, Ukraina, Białoruś, Węgry, Litwa, Łotwa, Słowacja, Bułgaria, Rumunia + ???

  Może by tak zacząć od Unii Polska-Węgry- Słowacja?

  Być może na początek akcji - "List poparcia dla Narodu Węgierskiego", który wspólnie zredagujemy - zbierzemy 1mln podpisów - a kopie złożymy w rozmaitych instytucjach Węgierskich, Europejskich i Polskich.

  Proponuje też nawiązać kontakty z dziennikarzami, blogerami z Węgier w celu dokładnej analizy obecnej sytuacji.

  Zapraszamy do zgłaszania pomysłów i inicjatyw.
 • @raven59
  Pana Orbana szanowałem do momentu jak nie podnosił podatków. Tylko niskie podatki są w stanie uratować Węgry i Polskę. Wie Pan dlaczego naród polski zaczyna miec dość tej UE , bo drożyzna się robi, długów poprzez podnoszenie podatków nie spłaci ani Tusk, ani Orban. Orban rozlicza poprzedników to bardzo dobrze, tylko przyjdą następni i rozliczą Orbana, bo wysokie podatki zniszczą gospodarkę. Nieprzestrzeganie zasad się mści.
 • @michal43
  Plan Wilczka oczywiście pamiętam - to było (o ile się nie mylę) za premierowania Rakowskiego - problem polegał na tym, że czerwoni wcale nie przyszli tylko cały czas byli, postanowili tylko odwrócić wektor:
  To nie obywatele mieli się bogacić tylko wybrańcy - spadkobiercy komuny, licencjonowana opozycja i sługusy systemu PRL'owskiego.

  Na Węgrzech sytuacja jest trudniejsza - mamy do czynienia z ingerencją kapitału zagranicznego wspieranego przez lewacką Unię. No i jeszcze jedno najważniejsze - wrogowie wiary w Boga w Trójcy Jedynego, to im najbardziej przeszkadza, jest jak czerwona płachta na byka podczas corridy.

  Jeżeli Węgrom się uda pójdzie to jak domino...
 • @Ryszard Opara
  Upierałbym się przy wiecu. Obraz dodaje otuchy. Ale nie pod hasłem poparcia dla Orbana bo zrazimy sobie niechętnych mu, których będzie przyrastać i co my się mamy wtrącać w ich wewnętrzne sprawy, ale pod hasłem "UE, MFW/BS łapy precz od Węgier!"

  Myśląc o bloku bądźmy realistami. Te małe kraje często chętnie korzystają z naszego wsparcia, ale czy któryś się postawił np. North Streamowi? Polska-Czechy (Słowacja), Węgry, Serbia i może ... ?? Turcja? Na Bułgarię i Rumunie bym nie liczył. Tak myślę na głos
 • @Ryszard Opara
  Panie Ryszardzie jak Pan Orban obniży podatki to nie będzie musiał prosić o jałmużnę z UE. Jezeli uwolni gospodarkę to sukces jest pewny. Samo rozliczanie poprzedników nic nie zmieni. Wszystkiemu winien jest socjalizm, a socjalizm to brak wolnego handlu.
 • @michal43
  Mylisz pojęcia: socjalizm europejski i narodowy socjalizm.
  Tu nie mamy do czynienia z pojęciem narodowego socjalizmu coś takiego już nie istnieje.
  Myślę, że Węgrzy chcą zbudować system gospodarczy oparty o podstawy chrześcijańskie.
 • @raven59
  Słusznie wystarczy, że jedno państwo wyjdzie z UE i będzie tak jak ze ZSRR. Tylko należy pamiętać ZSRR rozpadł się pokojowo, a nikt nam nie zagwarantuje, że tak samo będzie z UE, tu są olbrzymie pieniądze, może być tak jak z Jugosławią. Sytuacja jest bardzo delikatna. Uważam, że rozpadu UE nie ma co przyspieszać, kończy się biurokratom kasa i sami wyprowadzą sztanadar, za rok może dwa. Tylko po rozpadzie ważne jest, żeby autentyczna prawica przejęła władzę, a nie ludzie nazywający się prawicą tylko na potrzeby wyborów tak jak to u nas się dzieje przez ostatnie 22 lata.
 • @raven59
  Po zamieszaniu jakie nadejdzie są dwa wyjścia, albo władzę przejmą narodowi socjaliści, albo liberalni konserwatyści, innej opcji nie ma. Narodowi socjaliści wyrżną w pień poprzedników, zresztą zdrajców, natomiast konserwatyści liberalni rozliczą ich poprzez wolne sądownictwo.
 • @Ryszard Opara
  Myślę, że działania powinny być podjęte szerokim frontem:
  1. Listy poparcia rozsyłane WSZĘDZIE gdzie tylko można,
  2. Wiec poparcia - jak najszybciej aby pokazać, że są w Polsce ludzie, którzy wspierają chrześcijański rząd Viktora Orbana

  pozdrawiam.
 • @michal43
  Ja oczywiście jestem za opcją drugą.
 • @raven59
  Ale agitujmy przede wszystkim za niewtrącaniem się UE i BS w węgierskie reformy, UE za pozostawianie kraju na pastwę losu. Ządajmy wsparcia dla kraju a nie wpisujmy się w ich wewnętrzne sprawy. Brońmy przed atakiem ZEWNĘTRZNYM. Więcej ludzi przyjdzie i podpisze. To nie powinno wyglądać jak agitka Kaczyńskiego na rzecz Bratanka... I sam JK to chyba rozumie. Ale oczywiście niech będzie zaznaczone, że organizuje Nowy Ekran. A w ten sposób Orbanowi pomożemy i tak.
 • @michal43
  Myślę, że za bardzo jedziesz Korwinem. To takie gadanie, że np. J. Kaczyński to narodowy socjalista, tylko, że on jest pragmatykiem kiedy trzeba, np. dał Gilowskiej obniżyć podatki i składkę rentową. Czyli wyszedł na liberała gospodarczego, a Tusk robi za socjalistę.
  Na Węgrzech nie jest tak łatwo wprowadzić plan typu Wilczka przy ich zadłużeniu i ruinie gospodarki. Są różne świadczenia, których nie da się obciąć z dnia na dzień, jest obsługa długów zagranicznych. Nie twierdzę, że Orban jest Miltonem Friedmanem, ale i tak jest dużo bardziej racjonalny od wielu przywódców europejskim a lewackim skrzywieniu, albo kryptolewaków jak Tusk. Ogólny kierunek jest dobry, nacjonalizm gospodarczy z opodatkowaniem zagranicznych sieci handlowych i banków, a nie bezpłciowy kosmopolityczny liberalizm, gdyż wtedy Węgry nie mają szans w rywalizacji z podmiotami z zagranicy.
 • @raven59
  "Mylisz pojęcia: socjalizm europejski i narodowy socjalizm.
  Tu nie mamy do czynienia z pojęciem narodowego socjalizmu coś takiego już nie istnieje."
  Zawsze socjalizm rodził narodowy socjalizm tzw. lepszy. Autentyczna prawica jest tłamszona, ale może się uda.
  Pozdrawiam.
 • @Leszek K.
  ... bo chodzi o to, że naszym partnerem są Węgry jako kraj. Wiem, że te flagi Solidarności na wiecach socjalistów to sprytny wybieg, ale Polskę lubią na Węgrzech ludzie o różnych poglądach, i jak się tam wladza kiedyś zmieni, bo np. Orban poniesie klęskę, to coś co się tam po socjalistach urodzi nie powinno być antypolskie.
  My wspieramy KRAJ
 • Pisałem niejednokrotnie o stworzeniu podstaw Federacji krajów Europy Środkowej: Polska, Ukraina, Białoruś, Węgry, Litwa, Łotwa,
  Panie Opara. to jest to co robił Prezydent Lech Kaczyński. Chciał to jeszcze rozszerzyć o kraje morza Kaspijskiego. Jestem za kontynuacja jego myśli.
 • @Neuromancer
  Szanowny kolego z socjalizmu wychodzi się jednym krokiem, albo nigdy. Co do Panów Kaczyńskich to na pewno pamiętasz kto nas tam wepchnął. Najpierw się ubrudzą, żeby potem do pralni oddać. PO jest tak bardzo socjalistyczne, że na ich tle, to już każdy będzie prawicowcem.
 • @Alan Parsons Project
  //to jest to co robił Prezydent Lech Kaczyński. Chciał to jeszcze rozszerzyć o kraje morza Kaspijskiego. Jestem za kontynuacja jego myśli.//

  Dokładnie tak !
 • Neuromancer
  Podmiot z zagranicy, teoretycznie, nie powinien miec znaczącego wpływu na politykę wewnętrzną kraju. Chyba że coś przespałem w eurokołchozie.
 • @michal43
  Wyrośniesz z Korwina, zobaczysz :-). Nie wszystko da się tak podzielić na liberalizm i socjalizm.
 • @Alan Parsons Project
  Dużo przespałeś, co najmniej dwie dekady.
 • Panowie, przestańcie się kłócić !
  Jest sprawa żeby pomóc narodowi węgierskiemu a wy kłócicie się o dogmaty.

  Trzeba podjąć działania na teraz - demonstracja poparcia dla Węgier i na dłuższą metę - listy poparcia o których pisze Pan Opara.

  Czy Redakcja NE mogłaby umieścić na winietce na stałe te dwie flagi - polską i węgierską.

  Jest też kwestia treści listów poparcia , MÓZGOWCY, DO DZIEŁA !
 • @Ptasznik z Trotylu
  Może redaktorzy NE opracowaliby jakiś projekt listu poparcia ?
 • Nie zostawiajmy Węgrów samych
  Kiedy w 1920 r. mieliśmy nóż na gardle a bolszewia lazła pod Warszawę, Węgrzy jako jedyny kraj w Europie pomogli nam.

  Kiedy komuna na Zachodzie blokowała transporty sprzętu wojskowego dla Polski, Węgrzy przeznaczyli dla Polski całą produkcję amunicji budapeszteńskich zakładów zbrojeniowych Csepel.
 • @raven59
  Musimy bardzo skrupulatnie obserwować i uczyć się, bo gdy w końcu odsuniemy nieudaczników i dupolizów od władzy, to będziemy w identycznej sytuacji.

  Trzymam kciuki za Węgrów i sam już o tym pisałem.

  Pozdrowienia
 • @michal43
  Mimo wszystko jesteśmy nie doinformowani.Z tego co wiem rząd Węgier dla małych firm rodzimych obniżył podatek do 16 procent i zmienił go na liniowy.
 • @Neuromancer
  Masz rację zachód to szmaciarze.Pierw nas podarowali Hitlerowi , a póżniej w Jałcie mega zbrodniarzowi wszech czasów.
  Mówiąc szczerze nie wywiązali się z umów w 1939 roku.
  Nasza część Europy jest dla Angolii, Żabojadów i Teutonów dziwką której się objecuje i którą się wykorzystuje jednocześnie.
 • @janwia
  nie wiem na pewno, ale ponoć dziwka bieze z góry...
 • @Leszek K.
  Też nie wiem, ale fakt jest taki, że i Węgry i Polska oraz Czechy to stare kraje które tworzyły chrześcijańską Europę i były w jej rdzeniu na równi z Francją, Anglią i Niemcami.
  Teraz pierwszy Orban powiedział dość !!!
  I miejmy nadzieję, że jest to początek odrodzenia w tej części Europy.
 • @janwia
  Nadchodzący tydzień pokaże nam naszą sytuację naszej gospodarki narodowej. Popieram pomoc dla braci Węgrów. Pozdrawiam.
 • @Ptasznik z Trotylu
  "Kiedy komuna na Zachodzie blokowała transporty sprzętu wojskowego dla Polski, Węgrzy przeznaczyli dla Polski całą produkcję amunicji budapeszteńskich zakładów zbrojeniowych Csepel."

  Może być tym razem IM potrzebna amunicja, ale czy PO coś im wyśle? Wyśle podobnie jak PRL Jaruzelskiego w 1968 (na Czechosłowację) siły interwencyjne w ramach naszego kontyngentu NWO-UE-NATO.
 • @Ryszard Opara
  "Może by tak zacząć od Unii Polska-Węgry- Słowacja?"

  Węgry podobnie jak Polska mają niezbyt kochających ich sąsiadów, słowem niezbyt lubią się ze Słowacją. Będzie zatem trudno. Popieram Międzymorze gdzie Polska jest silnym liderem-organizatorem, bo tylko wtedy będzie to realne, inaczej "równorzędne" strony zagryzą się jak Węgry ze Słowacją. Musimy w konfederacji zaprowadzić porządek, ustawić strony karnie do szeregu na swoje miejsce.

  Rzeczypospolita Wielu Narodów.

  Na razie trzeba zacząć od krajowego ruchu obywatelskiego, a ciągle niezbyt dobrze to wygląda na NE i wśród ewentualnych uczestników. Proszę zorganizować kongres może jeszcze zimą gdzie taki nasz ruch w praktyce powstanie, coś jak JKM zorganizował Kongres Nowej Prawicy, podobna akcja, ale znacznie większa, poważniejsza.

  Może w Spodku w Katowicach, ten obiekt ma coś kosmicznego w sobie, a nasz ruch będzie nieco NIE Z TEGO ŚWIATA NWO ;) Sporo ludków tam wejdzie poza tym. Doskonały dojazd z Krakowa, Wrocławia, Poznania, Warszawy. Znad morza można ewentualnie przylecieć.

  Powołamy międzynarodową organizację np Polskie Międzymorze Globalne, bo tu konfederacja państw ze środka Europy w żadnej mierze nie wystarczy! Będziemy chłopcem do bicia zarówno tych z zachodu, południa (islam, ludy Afryki) i całego wschodu, wszyscy na jednego żeby nas skopać... trzeba mieć silnych kumpli na tyłach naszych wrogów. To chyba logiczne? Proszę to przemyśleć.
 • @michal43
  "Spokojnie ..."

  Zdaję sobie sprawę, że użyłem niewybrednych słów wobec FSB ... ale niestety tak mam w zwyczaju, że natykając się na ten gatunek ludzi, którzy sami siebie stawiają poza nawiasem normalnie myślących, traktuję ich tak jak oni traktują każdego kto nie kocha KPP/UB/SB/KGB/PZPR ...

  ..." Pan Orban węgrów zagłodzi. ..."

  Problem nie tkwi w samych oszczędnościach bądź wyrzeczeniach. Cała sztuka - jak i u nas w Polsce - polega na tym by mieć nawet nie 100%, ale "110%" pewności, że ten kto nawołuje do tego jest prawdziwym patriotą i i czyni to dla dobra kraju i jego obywateli a nie dlatego, że tego oczekuje od niego jakaś Elitka Czerwonych Gnojków.. Diagnozy obecnej sytuacji międzynarodowej nie są jednoznaczne a ich nagłaśnianie służy raczej odwróceniu uwagi niż przygotowywaniu podwalin pod zwalczanie kryzysu. Stąd można przypuszczać, że źródła obecnego kryzysu biją bardzo blisko. Kto wie, czy wyścig, do którego stają Węgry z Orbanem na czele, nie jest wyścigiem z czasem. Być może chwilowe wyrzeczenia ze strony Węgrów sprawią, że urzędnikom z Unii Europejskiej nie uda się narzucić im swoich bolszewickich zwyczajów, gdyż tym razem zawiedzie zasada: "Prędzej chudy umrze niż gruby schudnie". Strefa euro może paść dużo szybciej niż padną Węgry a wtedy to oni właśnie, Węgrzy. będą tymi wygranymi, którzy obronili i zachowali nie tylko swój honor, nie ulegając neokomunistycznemu dyktatowi.

  Pozdrawiam
 • @1normalnyczlowiek
  Nie przejmuj się FSB - już tu nie komentuje ;-)
 • ciekawy wywiad - kto rzadzi europa
  http://www.youtube.com/watch?v=hFH2bqsLINo&feature=related
 • @prometheus
  Krajski wie co mówi - dziękuję, bardzo przydatny.

  Pozdrawiam
 • Orban gdzieś poleci
  i wszystko się zmieni?
 • @raven59 , Leszek K.
  Zanim Szanowne Towarzystwo się pozbiera, proponuję małą pikietę - kilka osób , tak żeby nie podpaść pod ustawę o zgromadzeniach.
  Transparencik proszący uprzejmie UE żeby się odp..... od Węgier.
  Pikieta pod warszawskim przedstawicielstwem UE.

  Co Panowie na to ?
  Jeśli tak to ustalmy datę. :-)
 • @
  dziekuje ci za ten wywiad i linki....
  rozjasnia sie w glowie troszke ;)
  pozdrawiam
 • @Ryszard Opara.... z 23:35:16
  wegrzy maja 15 marca, jak pamietam swieto narodowe ...?
  wiem ze to daleki termin...wiec i czasu jest dosc aby zoorganizowac na ten dzien rzeczywiscie cos wielkiego... no i wegierskie kotyliony? kokardy? dla kazdego kto sie chce solidaryzowac z bracmi w wierze i historii.....
 • @Marek Kajdas.... z 18:59:06
  wiesz, ze wklasnie o to chodzi....
  a spodek jest mila idea :)....tylko marku trza przestac w idei miedzymorza uzywac nazwy 'polski, polska' .... wiadmo, iz w tej federacji bedziemy grali pierwsze skrzypce ze wzgledu na polozenie i liczebnosc...nie ma po co kluc w oczy ta 'polskoscia' :) ...
  i oczywiscie marku :) musimy miec poteznych sojusznikow za plecami naszych 'potencjalnych' wrogow .... najbardziej obstawiam chiny i islam ....
 • @jajacek....z 08:51:41
  .... po smolensku naszym .... wszyscy zapewne z wazniejszych osob u wladzy na tym swiecie, sprawdza trase, samolot i zabezpieczenia 10 razy...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

ULUBIENI AUTORZY

więcej