Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
449 postów 2799 komentarzy

kruk

raven59 - „Przypatrzcie się krukom: nie sieją ani żną; nie mają piwnic ani spichlerzy, a Bóg je żywi. O ileż ważniejsi jesteście wy niż ptaki!" Łk 12,24 ....................... Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Aleksander Ścios: KTO BUDUJE „TRZECIĄ SIŁĘ”?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Najnowszy wpis Aleksandra Ściosa wpisuje się w dyskusję na temat ruchu na prawicy przed wyborami parlamentarnymi:

 

„Podejmowane na kilka miesięcy przed wyborami parlamentarnymi próby osłabienia PiS-u poprzez tworzenie fałszywych alternatyw „nowej prawicy” lub budowania „drugiej opozycji”, nie są niczym zaskakującym. Wpisują się w scenariusz wielu innych akcji realizowanych z powodzeniem na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat. Sposób ich przeprowadzenia oraz autorament postaci działających zwykle w tle owych „procesów politycznych”, pozwalał rozpoznać w nich typowe kombinacje operacyjne z udziałem ludzi peerelowskich służb…” 

 

Całość – tutaj:

KTO BUDUJE „TRZECIĄ SIŁĘ”?

 

KOMENTARZE

 • @ Autor
  przeczytalam notke p. Sciosia.
  Przyznaje mu racje. Kazda incjatywa tworzenia czegokolwiek nowego, to mafia pozostanie u wladzy.
  Szkodliwe sa nie tylko proby czy incjatyway, ale i samo pisanie na ten temat czy dywagacje.

  widziane z perspektywy ponad 1000 km

  pozdrawiam

  PS.
  Co mnie najbardziej w notce zaskoczylo, to jej zakonczenie.
  Internet jest dla mnie jedynym kontaktem z Polska. Czytam miedzy innymi nE.
  Mysle, ze LL powinien niezwlocznie wypowiedziec sie.
 • @autor
  Dzięki. U Ściosa jak zawsze interesująco.

  Pozdrawiam
 • fałszywa opozycja,
  a prawdziwe zagrozenie dla Polski. Łażący Łazarzu, co ty na to? Bo że służby z Pro Milito włażą do nE, to już było widac po zaproszonych gościach honorowych na spotkaniu 31 marca.
 • @ Autor
  Dzięki, Kruku, ze zamieściłeś tekst Aleksandra Ściosa, gdyż robi się coraz ciekawiej i goręcej.

  Dzisiaj w Gdańsku, w łonie PiSu, założono jakąś nową partię. Nawet nie chce mi się ich odezwy czytać, jeno usiłuję dowiedzieć się o NAZWISKA. Że w Gdańsku brzydko pachnie - przypuszczaliśmy od pewnego czasu /+ całkowicie położone wybory samorządowe/. Że partia powstanie pod skrzydłami /lokal/ posła PiSu - jest jednak szokiem. Mam nadzieję, że w końcu Jarosław Kaczyński zareaguje na to, co mu wyrabiają w Gdańsku.

  Ale, naturalnie, popatrujemy na różnych generałów ZEN i inne szarże jawne, tajne i dwupłciowe. Brak było jednak całościowego spojrzenia człowieka zorientowanego, jakim jest Ścios. Tekst ten jednak nie spełnił moich oczekiwań do końca. Mam nadzieję, że będzie ciąg dalszy. Proszę, trzymaj rękę na pulsie :)

  Bo takie pytania: czy to jednorodny ruch służb, czy też różne odłamy bija się ze sobą? Kogo reprezentują gen. gen. Petelicki i Skrzypczak? Co robił Parys na imprezie NE /skąd go, kurczę, wyciągnięto?/ ? I przykre pytania: skąd miał ŁŁ materiały do napisania KATa? Dlaczego uwikłał się w tworzenie drugiej opozycji? Czy NE to jedne, wielkie maliny...?
 • @KOSSOBOR
  Jaka partia w łonie PIS-u, w Gdańsku?
  Możesz dać linka do tej odezwy?

  Przecież JK juz raz rozwiązał struktury pomorskie. To co się tam wyprawia?
 • x
  Proste. Nowa "opcja" musi deklarować od zarania poparcie PIS w nadchodzących wyborach. Może się nie zgadzać z PIS, a wręcz warczeć, ale jeśli patriotyczna musi poprzeć PIS.
  Chyba nikt mi nie powie, że w 3mies. da się skutecznie zbudować program, strukturę i znaczący elektorat?

  Każda inicjatywa która tego nie zrobi, jest dla mnie podpadziochem. Nawet jak mi się będzie podobać i tak zagłosuję na PIS!:)

  Pozdrawiam.

  ŁŁ nie ma co tak krytykować. To, że "generalicja" upatrywała w NE ciepłego gniazdka, a może nawet dorzuciła becikowe i wdzięcznie posłużyli za pierwsze gwiazdy bobaska, nie dowodzi, że ŁŁ chce zrobić krzywdę PISowi. NE już też nie taki osesek, różne rzeczy się tu widuje, ale opór przed rozbijaniem w przededniu bitwy jest widoczny!
 • x
  P.S.
  Między innymi z tego powodu uważam za duży błąd wycofywanie się pisiorów i zwolenników pisiorów, oddajecie pole!
 • @kajka
  Poszukaj, proszę, na dzisiejszym i wczorajszym NE. Linkowanie przekracza moje marne umiejętności. Było na stronie głównej.
  Wyrabia się cały czas, zwłaszcza PO rozwiązaniu struktur! Nie wypada mi o tym pisać otwartym tekstem. JK powinien tu z bykowcem przyjechać!
 • @Torin
  :) OK. Tylko grzecznie pytałam...
  Pocztę masz ode mnie.
 • @kajka
  http://niezalezna.pl/9884-szef-klubow-gp-nie-zakladamy-zadnej-partii
 • @raven59
  Tak, już wiem o co chodzi. .
  Wiedziałam o tym wcześniej, ale to klub GP, a nie PIS.
  Chyba, że Truchlewski jest też członkiem PIS-u.
  Myślałam, że jeszcze coś nowego...:)
  Dzięki.
 • @kajka
  http://jerzytruchlewski.pl/

  Tu też dyskusja i dementi GP

  http://jadax.nowyekran.pl/post/12750,nowa-partia-manifest-na-facebooku-jerzy-truchlewski-z-gp
 • @KOSSOBOR
  No mam!:D
  Zaraz! :)
 • @kajka - a tu artykuł smoleński na stronach pro milito
  http://www.promilito.pl/pro-milito-blog-promilito.htm
 • @carcajou
  Dziękuje za link do "pro milito" - to mocno wzbogaca dyskusję
 • Ścios zawsze zgadza się ze mną,:)
  nie wiedząc pewnie, że istnieję.

  Dzięki za przytoczenie tego artykułu. Sam również próbowałem wykazać szkodliwość tego typu inicjatyw, bezskutecznie ( (http://walski.nowyekran.pl/post/12204,lazacy-lazarz-proponuje-przesiasc-sie-do-przedostatniego-wagonu).

  Nicpoń nawet zawiesił swoją aktywność na NE w proteście przeciwko zaangażowaniu ŁŁ... (http://nicek.nowyekran.pl/post/12322,tymczasem-zegnam-wszystkich)
 • @Janko Walski
  Odradzałem mu to.
 • @raven59
  z racji tego, że się rozglądam - to taka dyskusje też zauważyłam: http://www.niepoprawni.pl/blog/2005/krol-jest-nagi-rozwazania-o-lazacym-lazarzu-i-nowym-ekranie
 • @carcajou
  Dzięki.
 • @Janko Walski
  Dzięki za link do Nicponia.
 • Scios ma sporą wiedzę i zgadzam się z nim w wielu sprawach
  ale nie w założeniach.

  "Z pewnością nie dotyczy to wszystkich przypadków, bo niekiedy mamy do czynienia z nadmiernymi ambicjami politycznymi, projekcją osobistych urazów czy pospolitą głupotą, skrywaną za parawanem politycznych pseudoanaliz i receptami „cudownych” strategii.
  Do dziś w wielu środowiskach identyfikujących się prawicą, przewijają się imaginacje o „buławie w plecaku” i irracjonalne przekonanie o możliwości stworzenia siły politycznej zdolnej uzyskać podmiotowość."

  To co napisał, uwłacza prawdzie i narodowi.
  Po pierwsze zakłada, że system dwupartyjny jest doskonały, po drugie zakłada, że mamy nie mieć wyjścia i musimy głosować na to co dają, a dają złe.
  I po trzecie, że z tego narodu nie może wyjść żadna elita, że jesteśmy baranami i tylko służby mogą tu coś zrobić.

  To arogancja typowa dla PISu. Na tych błędach PIS się przejedzie.
  [ o PO nie mówię, bo to gnoje]
 • szanowni aktywiści NE
  Nic tak w tej polskiej głupocie mnie nie irytuje jak to wasze górnolotne pustosłowie. Wszędzie tu pełno deklaracji, oświadczeń, programów, szczytnych intencji, a jak do tej pory to jedynie garstka kastratów coś tam sobie pośpiewała, kto inny się urżnął, a kolejny pomodlił.
  Ględzicie, pieprzycie, wysilacie te puste łby i nic.
  Założenie, a zwłaszcza zarejestrowanie, partii politycznej to żaden problem i banalny wysiłek.
  Załóżcie więc do kurwy nędzy tę waszą partię.
  Wystartujcie w wyborach parlamentarnych.
  Zostańcie posłami, senatorami, premierami, ministrami czy czym tam sobie chcecie ale zróbcie ten pierwszy krok i zarejestrujcie tą waszą partię.
  Do roboty bando konfabulantów i kontestatorów.
 • @carcajou
  Spore "zasługi" przy powstawaniu PM i tego typu organizacji ma minister obrony - psychiatra Klich. Razem z premierem i Bronisławem K., demontują armię. Może jest to "odruch obronny" środowisk związanych z armią? Coś się szykuje na pewno. Pozdrawiam
 • Pan Aleksander oczyscil nam mozgi
  Dzieki jego notce zaczynamy myslec co tu jest grane.. facet ma 100% racji
  budowanie nowych partii to sie strzal w kolano dla PIS...
  ciekawi nas
  na nowa partie sa pieniadze ,moze i szybko znalazlo by sie stado baranow ktore by ten projekt wykonalo..
  tylko gdzie sa ci bochaterzy, patrioci co walaja
  BOG HONOR OJCZYZNA
  Dlaczego nie ma ich przy Slolidarni2010,dlaczego jest tam tak malo ludzi
  dlaczego nie ma kto trzymac tego bialego namiotu..
  czy ktos z Was zadawal sobie to pytanie..
  pozdrawiamy z Baden Wütenbergii
 • @Yurko
  "Może jest to "odruch obronny" środowisk związanych z armią? "

  Tak to widzę (wojskowi najwyraźniej są zaniepokojeni) plus ew. zwrot kasy od PKO SA dla Pana Opary. A jaka jest prawda dowiemy się gdy ruszy niedługo portalik prawyborczy (kamień probierczy). Jeśli będzie jak słyszałem, że ma być to będzie dobrze (choć raf jest bez liku).
 • @kol78
  Zamysł Ł.Ł. polega na zawezwaniu, by oddolnie wyłonili się nowi liderzy - Łazarz nie tworzy partii, tylko ją animuje (niedługo pojawi się narzędzie służące ich wyłanianiu się) więc kto ma im pomagać, ci którzy się jeszcze nie zebrali?

  Powiem ci, że piszesz też nieprawdę - LAS SMOLEŃSKI stosownie do swoich możliwości pomógł i pomaga. Poza Obrońcami Krzyża (jest chyba z 15 grup tychże i tak naprawdę można mówić o wsparciu ze strony poszczególnych OK - w największej mierze tych co mieszkają w schronisku dla bezdomnych) udzieliliśmy Solidarnym chyba najwięcej pomocy z zewnątrz.

  A poza tym jak nie możesz sam pomóc fizycznie to u mnie na blogu jest konto fundacji Trucker - prześlesz pieniądze to im je od ciebie dam (dopisz tylko Białe miasteczko)
 • @raven59
  Zajrzałam pod wskazany link na niepoprawnych (król jest nagi) i ze zdumieniem czytam dyskusję, w której dostrzegam taki sam celowy błąd, jaki robi tvn24 z przyległościami.
  Błąd ten polega na tym, że tefałeny wmawiają widzowi słowem i obrazem, że każdy transparent na zgromadzeniach w rocznicę, czy każdą miesięcznicę, czy w każdy dzień obrony krzyża - wyszedł spod ręki Jarosława Kaczyńskiego.
  Wtedy pięknie mogą sterować „nielubieniem” pana Jarosława.

  Teraz czytam, że każde słowo każdego blogera wkładane jest w pióro ŁŁ, gdyż on postanowił umożliwić każdemu właśnie, pisanie na NE na ich własny rachunek.

  Nie było problemu rywalizacji innych osób, czy innych portali tak ostro postawionego, póki on sam (ŁŁ), nie zaproponował „zagospodarowanie niezagospodarowanego elektoratu”.
  Wszyscy mogli czytać z czym ŁŁ się nie zgadza. Zwyczajnie miał prawo przejść od słów do czynów.

  Zadam pytanie. Komu przeszkadzają czyny ŁŁ?, że tak szybko wkłada mu się w palce wszystkie teksty innych autorów?

  Ja tu widzę metody tvnu.
  Mogę? Mogę!

  Zapytam, kto kim steruje?, że prawdopodobnie czysta intencja ŁŁ, jest deprecjonowana przez autorytety blogerskie z innych portali?

  pozdrawiam :)
 • @raven59
  No to masz jeszcze to (Szczygło do Pro Milito):

  http://www.promilito.pl/pro-milito-nasze-stanowisko.htm

  Jest tego więcej i to w dłuższym okresie czasu.
 • @carcajou
  No, akurat to co napisał Szczygło, to typowo dyplomatyczna odpowiedź dystansująca :)
 • @tipsi
  No nie wiem - w każdym bądź razie nie odpisał im, że są szkodnikami (a chyba powinien to zrobić, gdyby tak było). Nie upieram się, nie jestem za bardzo dyplomatą.

  Pozdr.
 • @Scios cytuje Podobina z Pro Militio (10.2007 r.)
  http://cogito.salon24.pl/303129,kto-buduje-trzecia-sile#comment_4346465

  Co sądzicie o tych prowokacjach i ich konsekwencjach? Byle szczerze.
 • @carcajou
  Wręcz przeciwnie - nie zapominaj, że w ten sposób mógłby postąpić prywatnie, przy piwie i orzeszkach. Ale publicznie, oficjalnie - nie. Na tej samej zasadzie papież musi podawać rękę i uśmiechać się do zdjęć z różnymi parszywymi szubrawcami, póki nie sięgnie ich ręka sprawiedliwości (niechby i ludowej). Innymi słowy - to dyplomacja, a dyplomacja to mówienie "dobry piesek" zanim nie znajdzie się dostatecznie gruby kij.
  Wolni obywatele mają prawo zakładać propaństwowe (przynajmniej oficjalnie) stowarzyszenia? Mają - nie ma powodu ich ganić.
  Zawodowi oficerowie mają prawo organizować się w celu promowania spraw wojskowych i lobbowania na rzecz obronności kraju? Mają - łajanie ich za to zyskałoby fatalny oddźwięk w merdiach.
  Reagowanie ujadaniem na każdy przejaw aktywności przeciwnika jest oznaką słabości, daje mu do ręki skuteczne argumenty i uniemożliwia przejęcie kontroli nad sytuacją.
  Zwróć uwagę, że z dyplomatycznego punktu widzenia ta odpowiedź jest więcej niż chłodna i pełna rezerwy - raz, że nie udzielił jej sam prezydent. Dwa, że jest krótka i oficjalna. Trzy, że ogranicza się do nic nie znaczącej formułki, za którą nic nie idzie. Gdyby prezydent cieszył się z powstania takiego stowarzyszenia, potrafiłby nie tylko dać temu jasny wyraz, ale i łatwo wystąpiłby z głośnym poparciem.

  A tak na marginesie, widać już dlaczego JarKacz tak dystansuje się od ministra Szeremietiewa...
 • @wszyscy
  Jak widać dyskusja rozwija się - zamieszczam link do wpisu @Lancelot'a
  http://bombardier.nowyekran.pl/post/12919,jedno-pytanie-do-ll,
  w którym zadaje on pytanie ŁŁ - tam też odpowiedź ŁŁ
 • @carcajou
  Prowokacje przedwyborcze w celu osłabienia pozycji przeciwnika to elementarz polityki. Łatwiej bowiem jest pokonać rywala, gdy wprowadzi się zamęt i niepewność w jego szeregach, gdy osłabi się jego morale. Może to nierycerskie, zgoda, ale chyba głupotą byłoby niewykorzystywanie istniejącego zamętu i upadku morale, prawda?

  Dlatego obydwie strony skwapliwie skorzystają z nadarzających się okazji i pewnie obie dążą do tego, by takie okazje prowokować.

  Kaczyński, jeśli myśli o powrocie do władzy, zwłaszcza na dłużej, nie może zaniedbać starań o poparcie w strukturach siłowych. A to oznacza zidentyfikowanie środowisk mundurowych mających jakieś powody do niezadowolenia i przeciągnięcie ich na swoją stronę. Może być tak, że już wcześniej skierował do tego zadania swoich ludzi (R.Sz.?) i z tego właśnie powodu powstało ProMilito? Wokół takiego stowarzyszenia mogłyby skupiać się "środowiska niepodległościowe" w wojsku, w nadziei na przyszłe awanse i apanaże władzy.

  Dlatego nie rwałbym szat z oburzenia, że "jak można rozmawiać z absolwentami szkół moskiewskich i uczestnikami obiadu drawskiego", bo nie tylko można, ale wręcz trzeba, jeśli nie chce się pozostać bezsilną opozycją, a wreszcie wylecieć na out. Inna sprawa, to nie dopuścić do egzemplifikacji przysłowia "złapał kozak tatarzyna...", czy też - bardziej europejsko brzmiącego - "wydawało mu się, że może grać w Okalecz Pana Cebulę z naprawdę dużymi chłopcami". Trudne, lecz realne, zwłaszcza po tym, kiedy okazało się, że generałom łatwiej zginąć w czasie pokoju niż na froncie.
 • @Wiesław P
  Panie Wiesławie proszę nie umieszczać dwa razy tego samego komentarza - to zaśmieca
 • @tipsi
  Wszędzie się wdziera, jak widzisz ... mgła.
 • @circ
  To co napisał, uwłacza prawdzie i narodowi.
  Po pierwsze zakłada, że system dwupartyjny jest doskonały,

  *** Absolutnie tego nie zaklada. Nie uwladczej logice. Teraz jest taki uklad, ze sa dwie duze partie i dwie mniejsze. W Niemczech byly dwie duze CDU/CSU (bayern tylko), SPD i mala FDP przez dobre 40 lat i nikt nie wpadl na taki pomysl jak Ty teraz, o uwladczaniu narodowi.


  ...po drugie zakłada, że mamy nie mieć wyjścia i musimy głosować na to co dają, a dają złe.

  *** Nie, stwierdza, ze teraz mamy docznienia z probami ubecji oslabienia ruchu prawicowego przez kradziez glosow. To co daje PiS jest dobre. Znam dobrze partie polityczne w niemieckojezycznej europie. PiS Jaroslawa Kaczynskiego jest najnowoczesniejsza. Jako jedyna ma calosciowy koncept rozwoju calego kraju.

  Zauwaz, ze wszystkie glosy oddane na niby partyjki, zalozmy okolo 5% rozbite na trzy partyjki, sa glosami zmarnowanymi. Te same glosy dodane powiedzmy do 35% glosow PiS w sejmie oznaczaja moze nawet 10% [zgaduje, moze byc mniej] dodatkowych miejsc w sejmie z powodu stosowanej metody D'Honda wspierajacej silniejsze partie.


  ....I po trzecie, że z tego narodu nie może wyjść żadna elita, że jesteśmy baranami i tylko służby mogą tu coś zrobić.

  *** Nie zartuj. Tutaj chodzi o to, zeby Polska Inteligencja (fachowosc + ethos polskiej inteligencji) zaczela Polske prowadzic. Gwarantuje ci, ze kazdy Polski Inteligent w obecnej sytuacji dziala racjonalnie i dlatego zaglosuje na PiS.

  PS. Piotr zwrocil wlasnie uwage na powstawanie Ruchow Spolecznych. Obecnie, przed tymi wyborami, nie ma do PiS zadnej alternatywy.
 • @carcajou
  Mgła. A przecież wiadomo, że im większy zamęt, tym oni łatwiej w nim buszują. Więc go jeszcze powiększają tak, by już nikt nie zdołał rozeznać, co prawda, a co zwód, kto idzie sam, a kto zdalnie sterowany. Przecież i o Kaczyńskich i o Macierewiczu krążyły różne pogłoski.
 • @tipsi
  Tych onych jest znacznie więcej niż mi się wydawało zanim zacząłem rok temu blogować :)
 • @carcajou
  No, jest od groma, ale to tylko takie złudzenie - oni się gromadzą tam, gdzie coś się dzieje, gdzie coś się rozstrzyga, nawet jeśli tym czymś są tylko opinie aktywnej inteligencji. Postępują zgodnie z zasadami sztuki wojny - zdobądź lokalną przewagę liczebną na głównym kierunku działań. Poza tym, tych prawdziwych, zawodowych "służbistów" jest naprawdę niewielu. Za to wspomagają ich rzesze fakultatywnych sprzymierzeńców i pożytecznych durniów. Oraz trzech pomniejszych jeźdźców apokalipsy - Plotka, Pogłoska i Pomówienie ;)
 • @fritz
  //To co daje PiS jest dobre. Znam dobrze partie polityczne w niemieckojezycznej europie. PiS Jaroslawa Kaczynskiego jest najnowoczesniejsza. Jako jedyna ma calosciowy koncept rozwoju calego kraju.//


  Skoro tak mówisz, to znaczy, że nie umiesz wyskoczyć z garnituru lewackiego myślenia.
  Przeczytałam wszystkie programy PISu i są odmianą komuny. Nie mają ducha, nie są oparte na katolickiej aksjologii, ale marksistowskiej, PIS nie ma pojęcia o ideach ustrojowych, o koncepcjach prawdy, o wolnej gospodarce i dlatego posłowie PISu bełkoczą, co doprowadza ludzi myślących do szału.
  Niestety. Nie tymi ludźmi, nie tymi ideami.
 • @tipsi
  "Za to wspomagają ich rzesze fakultatywnych sprzymierzeńców i pożytecznych durniów. Oraz trzech pomniejszych jeźdźców apokalipsy - Plotka, Pogłoska i Pomówienie"
 • @Wiesław P
  ok, zdarza się - wykasowałem pierwszy
  pozdrawiam
 • @circ
  A nie możesz dać szansy PiS'owi nawrócić się?
 • @raven59
  Coś ty, nasza kochana circ najchętniej zlikwidowałaby więzienia, zastępując sądy rekolekcjami i pokropkiem dla bandziorów, ale wszystkich patriotów na lewo od Marka Jurka smażyłaby w ogniu piekielnym z wprawą i ochotą zawstydzającą samego Belzebuba ;)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

ULUBIENI AUTORZY

więcej